Jak firmy tną koszty a na czym oszczędzać?

Firmy tną koszty i wstrzymują inwestycje. 80% firm spodziewała się spadku wyników finansowych na koniec roku, a blisko 90% odnotowało zmniejszenie sprzedaży. Powrót do poziomu sprzed pandemii możliwy będzie najwcześniej za 6-12 miesięcy. Niektóre branże spodziewają się recesji dopiero w 2021 r. Firmy przed upadłością bronią się najczęściej poprzez cięcie kosztów, głównie niezwiązanych z podstawową działalnością, a redukcję etatów traktują jako ostateczność.

52% firm już zredukowało wydatki niezwiązane z podstawową działalnością firmy. Przede wszystkim w takich obszarach jak marketing, reklama, czy szkolenia, a blisko 40% będzie te ograniczenia kontynuować w kolejnych miesiącach. Skala tych cięć jest znacząca, gdyż w blisko 2/3 przypadków wyniosły one powyżej 50% dotychczasowych budżetów. Kolejne kroki podejmowane przez przedsiębiorstwa to: wstrzymanie rekrutacji (45% wskazań), podwyżek (37%) i premii (28%). W 29% firm nastąpiła redukcja wynagrodzenia. Najczęściej od 5% do 20% dotychczasowej pensji. Jednak w kolejnych miesiącach tego rodzaju działanie deklaruje już tylko 17% ankietowanych przedsiębiorstw.

W porównaniu z marcowym badaniem więcej firm jest w stanie oszacować skalę wpływu koronawirusa na roczne wyniki finansowe (w marcu ponad 60% firm spodziewało się pogorszenia wyników, ale nie potrafiło podać jego poziomu). Blisko 1/3 respondentów deklaruje pogorszenie wyników do 20%, a w przypadku 1 firmy na 5 spadki przekroczą 20%. W porównaniu z marcem zwiększył się jednak odsetek firm, które deklarują, że wynik finansowy na koniec roku będzie taki sam lub wyższy (18% w czerwcu, 6% trzy miesiące wcześniej). ¼ przedsiębiorców nie potrafi przewidzieć, kiedy ich wyniki powrócą do stanu sprzed pandemii. Natomiast 31% zakłada, że nastąpi to nie wcześniej jak w przyszłym roku

Tekst źródłowy.

A na czym oszczędzić?

W ramach oszczędności Firma  RIG-OFFICE przygotowała mega tanie w drukowaniu nowe i używane urządzenia.

NOWE Kolorwe Sharp MX2651  w najniższej cenie w Polsce  od 8000,00 zł ( wraz z umową serwisową CKO – zapytaj sprzedawcę)

Urządzenie Ricoh MP C2003/MP C2503 w cenie już od 3600,00 zł  ( wraz z umową serwisową CKO – zapytaj sprzedawcę

Jesteś EKO pozytywny? Kupuj urządzenia używane

Urządzenia Ricoh MP3054 Monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne A3 (kopiarka, drukarka, skaner)- Szybkość drukowania/kopiowania A4: 30 str./min – DUPLEX – Dwustronne drukowanie, kopiowanie i skanowanie
– Kolorowy skaner TWAIN
– 2 kasety na papier o pojemności 550 arkuszy + podajnik ręczny
– Karta sieciowa i USB 2.0
– Dysk twardy 320 gb
– Możliwość określenia limitów wydruków dla każdego użytkownika czarnobiałe urządzenie prawie jak nowe ( przebieg max. 20 tys druków/kopia A4) – cena  od 5700 zł – nowe urządzenie to koszt ponad 12,7 tys. zł oszczędzasz 55%!!!

Dzwoń już teraz

Zamknij

Jestem zainteresowany tym produktem.